Aktuality e-mail: trojanzlomne@seznam.cz
Aktuality
Cornelie
Dolmar z Alkazaru
Adam
Trojan z Lomné
Cornelie
Trojan z Lomné
Debora
Trojan z Lomné
Dolores
Trojan z Lomné
Fanny
Trojan z Lomné
Fleur
Trojan z Lomné
Charon
Trojan z Lomné
Štěňata
O plemeni
O naší stanici
Fotogalerie
Videa
Kontakty
Odkazy
Guestbook
2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007
Loučení s Jessicou 8. 10. 2019
Štěňátka mají dnes 10 týdnů. Pro Jessicu si přijeli v neděli její noví páníčci, aby posílila smečku TROJANŮ Dolores a Getty ve Zdounkách u Kroměříže. Je v těch nejlepších rukou, přejeme jí hodně štěstí, hlavně aby byla zdravá a dělala páníčkům jenom samou radost. Justinkovi první noc moc chyběla, ale již se sžívá venku se smečkou, Flérinka si s ním hraje nejvíce, Deborka je jeho ochránce, Adámek taky proti Justonkovi nic nemá, tak snad všechno bude v pořádku.
-foto-
Jessica, Justin a Ikar 28. 9. 2019
Na návštěvu přijeli páníčci s Ikarem, synem naší Flérinky. Ikarek byl štěňátky nadšený, hrál si s nimi a mazlil, tentokrát jeho maminka Fleur, babička Debora a Adámek byli až na dalším místě jeho pozornosti. Děkujeme za milou návštěvu.
-foto-
Vrh J – 8 týdnů 25. 9. 2019
Udělali jsme pár fotek štěňátek, jsou to neposedy, ale něco se povedlo.
-foto-
Vrh J – 7 týdnů 21. 9. 2019
V pátek proběhla kontrola vrhu, Jessica i Justin se paní poradkyni vrhu moc líbili, obě štěňata jsou standardní bez vad. Štěňátka měla z kontroly také radost, Justinek vrtěl přátelsky ocáskem, do oka mu padl manžel paní poradkyně. V sobotu se štěňátka a smečka radovala z návštěvy Bianky. Nás návštěva samozřejmě taky potěšila.
-foto-
Vrh J – 6 týdnů 15. 9. 2019
Jessica i Justinek jsou i bez maminky veselá štěňátka, když nespinkají, tak spolu pořád dovádějí, chutnají jim granulky s masem, jsou moc roztomilí. Máme z nich radost. Justinka si necháme, sice nám Fannynku nemůže nahradit, bude nám ji ale stále připomínat.
-foto-
Izabell Trojan z Lomné 13. 9. 2019
Izabelka je naprosto úžasná roční slečna, která snad dovede úplně všechno, samozřejmě za pamlsek. Páníčci ze Žiliny nám poslali video jaká chytrá ta naše holčička je. Asi největší zásluhu na jejím výcviku má syn paničky. Izabelce přibyla malá krásná panička Kristínka, kterou hned z porodnice očuchala a lehla si vedle ní, budou určitě kamarádky.
-foto-
-video-
Adámek – 12 let 8. 9. 2019
Ať žije Adámek!!! Naše zlatíčko, náš kluk oslavil již 12. narozeniny. Špatně už chodí, ale jinak je ještě šikula, raději obejde méně schůdná místa, chutná mu, kouše granulky téměř stejně rychle jako Deborka s Flérinkou, o všechno se ještě zajímá. Adámku vydrž!!!
-foto-
Vrh J – 5 týdnů - Návštěva 8. 9. 2019
Štěňátka měla vzácnou návštěvu a hned dvojí. Přijeli se s nimi pomazlit naši přátelé z Kroměříže, kteří mají naši Dolores s dcerou Getty, a páníčci otce štěňátek, kterým je fešák Oskar Codeli Girls. Oskarek se svou smečkou zůstal raději v karavanu, štěňátka ještě nejsou očkovaná. Smečka nás pozdravila z okna karavanu a že jim to slušelo.
-foto-
Vrh J – 1 měsíc 30. 8. 2019
Jessice a Justinkovi chybí maminka, ještě že mají jeden druhého a nás a zbytek smečky.
-foto-
Fannynka nám zemřela 28. 8. 2019
Fannynka, ta nejhodnější maminka, náš miláček, naše kamarádka a členka rodiny zemřela po třídenním prudkém zánětlivém onemocnění. Jsme z toho v šoku, moc jsme ji milovali, byla výjimečně chytrá, hodná, prostě skvělá. Moc nám bude chybět, v našich srdcích zůstane navždy. Je tady bez ní neuvěřitelně prázdno a smutno. Štěňátka vyhlížejí svou maminku a ta nepřichází. Chybět bude i smečce, hlavně své sestřičce Fleur.
-foto-
Charlotta Trojan z Lomné – Interdog Bohemia 26. 8. 2019
Charlottka byla na své první výstavě a to hned na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi, životní premiéra to byla i pro páníčka. Od rozhodčího Kuplyauskase Eugenyho z Ruska obdrželi známku velmi dobrá ve třídě otevřené v počtu asi 16 fen. V kruhu běžela pěkně, zvládli i pěkný postoj, zuby musel ukazovat páníček a prohmatávání se jí také moc nelíbilo, jinak byla klidná a v pohodě. Gratulujeme. Páníček už ví na čem ještě popracovat v předvedení, jste ale i tak moc šikovní. Charlottka je moc pěkná fenka.
-foto-
Vrh J - 3 týdny 20. 8. 2019
Porostli jsme, jsme krásnější a krásnější, začínáme maminku kousat, neboť nám rostou zoubky. Maminka je ale trpělivá, prozatím ji páníčci nemusí do bedny nahánět.
-foto-
Vrh J – 2 týdny 14. 8. 2019
Štěňátkům se otevírají očička, černají čumáčky, už slyší a začínají si spolu hrát. Včera jsme je poprvé odčervili, pastička jim chutnala. Jací jsme už velcí psi se můžete podívat ve fotogalerii.
-foto-
Vrh J – 1 týden 6. 8. 2019
Štěňátka mají odstraněny paspárky, zdvojnásobili svou porodní váhu, mají se čile k světu. Holčička dostala jméno Jessica, domácím jménem bude Sula, je zadaná, kluk se jmenuje Justin a je volný. Případní zájemci mohou volat na tel. čísla nebo psát na e-mail, uvedené v kontaktech.
-foto-
Máme štěňátka dvojčátka – vrh J 30. 7. 2019
Fannynka je maminkou, má dvě krásná štěňátka, holčičku a chlapečka. Čekala celkem 3 štěňátka, jeden kluk bohužel porod nepřežil. Fannynka se o štěňátka velmi vzorně stará, je moc šikovná mamina. Přejeme jim do života vše nejlepší. První fotky jsou ve fotogalerii.
-foto-
CORNELIE Trojan z Lomné - 9 let 25. 7. 2019
Vydali jsme se navštívit naše přátele Bianku a Karla, vzali jsme s sebou Deborku za její o rok starší sestřičkou Cory, která slaví již deváté narozeniny. Přejeme naší pihovaté krásce z Frenštátu pod Radhoštěm hlavně hodně zdraví do dalších let. Návštěvu jsme si my i holky pěkně užili, bylo zrovna po krátkém dešti, alespoň trochu se příjemně ochladilo. Jaké je Cornelka zlatíčko se můžete podívat ve fotogalerii.
-foto-
Charon Trojan z Lomné - CHOVNÝ PES ! 8. 7. 2019
Blahopřejeme Charonkovi k uchovnění. Je to velmi chytrý, přátelský a temperamentní pes. Úspěšně složil zkoušky ZZO a ZOP, vyšetření kloubů DKK 1/0, DLK 0/0. Přidali jsme pro něho na stránky záložku „Charon Trojan z Lomné“, kde jsou uvedeny bližší informace, kontakt na majitele a hlavně dlouhověký rodokmen předků. Jaký je to fešák se můžete přesvědčit ve fotogalerii.
-foto-
Vrh D – 8 let 8. 7. 2019
Všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví do dalších let přejeme k dnešním již veteránským narozeninám naší Deborce, sestřičce Dolores a bratříčkům Douglaskovi, Dragonkovi a Dakarkovi.
-foto-
Čekáme štěňátka !!! 2. 7. 2019
Sonografické vyšetření potvrdilo březost naší Fanny, veterinář viděl pouze 1 štěňátko, jestli jich nebude víc bude jasné na konci července. Hlavně si přejeme, aby vše dobře dopadlo. Děkujeme všem co nám drží palce.
-rodokmen předpokládaného vrhu J-
Vrh I –Izabell, Ibar, Ikar Ismont – 1 rok 9. 6. 2019
Naši nejmenší už jsou velcí psi, mají své první narozeniny. Izabelce, Baryčkovi, Ikarkovi a Isíkovi přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí a hlavně zdraví. Ikarek se přišel v pátek ukázat jaký už je velký krásný pes a zařádit si s naší smečkou. Maminka Flérinka zrovna dohárávala, tak byla pro něho nejzajímavější, je ale kámoš i s tetou Fannynkou, babičkou Deborkou, i s Adámkem. Trochu obavu měl z Deborčiného chomoutu, ta si ho vysloužila za roškrábání si drobné oděrky na hlavě. Děkujeme páníčkům z Frenštátu za milou návštěvu, která je zdokumentována ve fotogalerii. Moc děkujeme za zprávu a fotky Baryčka z Huslenek u Vsetína. Ibar je velký fešák, chytrák klidnější povahy, skvělý zahradník, co panička nasadí, on vysadí, má ale i lovecké úspěchy, krtek mu už do zahradničení nebude fušovat. Moc pěkný a chytrý kluk je taky Isík. Izabelka dostala k narozeninám dort, hned po vyfocení ho slupla jako nic. Je velmi učenlivá, za pamlsek udělá skoro všechno, svými kousky rozveseluje celou rodinu. Je úspěšná také ve výstavních kruzích.
-foto-
Krytí: FANNY Trojan z Lomné a OSKAR Codeli Girls 27. 5. 2019
V neděli a v pondělí jsme jeli s Fannynkou za Oskarem, krásným psem s dlouhověkým rodokmenem, otcem našeho vrhu I, do Milíkova. Krytí proběhlo v pohodě, jestli všechno dobře dopadne, budeme se těšit na štěňátka na konci července.
-odkaz-
Klubová výstava v Zárybničné Lhotě 25. 5. 2019
Ve třídě otevřené soutěžil CHARON Trojan z Lomné, od přísného anglického rozhodčího dostal známku Velmi dobrý a odnesl si krásný posudek, gratulujeme. Ve veteránech se předvedl jeho otec Bagattino Bacio Amber Bohemia (Edýsek), získal známku Výborný 2, jsme na našeho taťku vrhu F a CH a dědečka vrhu I velmi pyšní, gratulujeme páníčkovi Lukášovi do Davle a chovatelům do CHS Amber Bohemia.
-foto-
Cherry na cvičáku 22. 5. 2019
Cherry je moc roztomilá, přátelská a chytrá fenka. Bydlí v Brně, kde chodí na cvičák i na pivo. Výcvik ji moc nebaví, už všechno umí, jak je vidět z fotek. Děkujeme páníčkům za veselé fotečky naší krasavice.
-foto-
Velikonoce 23. 4. 2019
V neděli o Velikonocích jsme byli jako každým rokem na srazu na Pustevnách. Bylo krásné počasí, vzali jsme naše holky Deboru, Fanny a Fleur. Adámek taky chtěl obojek a vodítko, ale už našeho dědečka 11,5 letého bolí nožky, tak zůstal hlídat sám doma. Jako další Trojan přijela Elisabeth s paničkama z Dolního Benešova. Bylo moc fajn. Páníčci Douglase poslali fotky svého miláčka z Turzovky, je to moc šikovný bratříček naší Deborky. Bratříček našich Fanny a Fleur, fešák Forest z Krmelína se na fotce pyšní dokonce kožíškem z kosmetického salonu. Nejmladší Ikar z Frenštátu se pustil do zahradnických prací, když je to jaro. V pondělí jsme vzali naše fenky na 5 km procházku po okolí s vnučkou Anežkou v kočárku.
-foto-
Ikarek u nás na návštěvě 3. 3. 2019
V neděli nás navštívili páníčci s Ikárkem, má 9 měsíců, je to moc pěkný a milý čipera. Potěšil a rozdováděl svým temperamentem celou naši smečku, hlavně maminku Flérinku. Velkou radost z návštěvy projevovala Ikarkova babička Deborka, která si s Ikarkem taky hrála, ale hlavně si vynucovala hlazení a drbání od jeho páníčků. Fannynka s Adámkem se soustředili hlavně na rozdávání piškotků.
-foto-
Vrh F má 4 roky 24. 2. 2019
Gratulujeme Foggynce, Fannynce, Flerince a Forestkovi, přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví ke 4. narozeninám. Foggynka dostala od páníčků suprový dort, se kterým se podělila se svými potomky Aggynkou a Alvinkem. Všichni tři vydrželi pěkně čekat na rozdělení dortu viz foto.
-foto-
Foggynčina smečka na sněhu 10. 2. 2019
Naše odchovankyně Foggy je zakladatelkou CHS FOGGYBEAR, páníčci si loni z vrhu A nechali dvě štěňátka, Alvinka a Aggynku. Jako všichni berňáčci milují sníh. Na krásnou šťastnou smečku se můžete podívat ve fotogalerii. Stando, fotky jako vždy nádherné, díky moc, udělaly nám radost.
-foto-
Honey -canisterapeutické zkoušky 7. 1. 2019
Musíme se pochlubit Haničkou, jako vůbec první Trojan Honey z Ostravy - Kunčiček úspěšně prošla povahovými testy canisterapeutického psa a získala jako dvouletá v dubnu 2018 Osvědčení. Vytvořili tak s její paničkou oficiálně canisterapeutický tým, blahopřejeme! Honey je stále veselá a má dobrou náladu, má se moc dobře.
-foto-
Malý páníček je na světě 5. 1. 2019
Jmenuji se Anežka a budu mít ráda pejsky.
-foto-
Vánoční a novoroční přání 1. 1. 2019
Obdrželi jsme mnoho vánočních a novoročních přání a zpráv od přátel, od páníčků našich odchovanců, někteří poslali fotky našich miláčků, všichni nám udělali velkou radost. Jsme moc rádi, že 10,5 letí veteráni Barny z Děčína a Bady z Lomné u Jablunkova jsou ve výborné kondici, čiperná stále je 8,5 letá Cornelie z Frenštátu. Bratříček naší Deborky – Dragonek z Prahy je moc šikovný, u focení sice nepostojí a povel sedni prý nemá rád, ale na fotkách mu to při něm moc sluší. Páníčci Dolores a její dcery Getty za námi přijeli z Kroměříže, přivezli moc dobrot. Pěkné fotečky nebo přáníčko poslali naši nejmenší Ibar z Huslenek, Izabell z Žiliny, Ikar z Frenštátu, Ismont z Velké Polomi, bratříček našich holek Forest z Krmelína a sestřička Foggy z Prahy se svými štěňaty Aggynkou a Alvinkem, bráška Charon z Veverských Knínic. Moc pěkné fotky poslal Harry (Matěj) z Karlových Varů, ten loni bohužel onemocněl boreliózou, je snad z nejhoršího venku, stále ještě s pozůstatky nemoci bojuje, věříme spolu s paničkou, že se úplně uzdraví, je moc šikovný a velký bojovník, držíme palce. Děkujeme za přání také Chelsey z Kostelce na Hané, Cherry z Brna, Honey z Ostravy – Kunčiček, majitelům našich ženichů, chovatelce paní Veřmiřovské, od které jsme měli naši zakladatelku našeho chovu Kornelku, našim přátelům z Prahy Mirce a Jirkovi s Adámkovou dcerou Aničkou a dalším. Všem přejeme v novém roce hodně chovatelských úspěchů, spokojenosti, dobrou náladu a hlavně pevné zdraví.
-foto-