Aktuality e-mail: trojanzlomne@seznam.cz
Aktuality
Cornelie
Dolmar z Alkazaru
Adam
Trojan z Lomné
Cornelie
Trojan z Lomné
Debora
Trojan z Lomné
Dolores
Trojan z Lomné
Fanny
Trojan z Lomné
Fleur
Trojan z Lomné
Charon
Trojan z Lomné
Štěňata
O plemeni
O naší stanici
Fotogalerie
Videa
Kontakty
Odkazy
Guestbook
2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007
Vrh I – 3. narozeniny Ibar, Ikar, Ismont, Izabell 9. 6. 2021
Našim odchovancům z vrhu I k jejím 3. narozeninám přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví, ať dělají svým páníčkům jen radost. Baryček z Huslenek poslal k této příležitosti krásné fotky jako první, je to velký mazel a krasavec. Ikarka z Frenštátu vídáme naživo častěji, také poslal roztomilé fotečky, je to miláček. Krásná Izabelka dostala k narozeninám mega kost. Má nového malého kámoše, sluší jim to moc. Isík už přerostl svého kámoše Tituszka, je taky velký fešák. Děkujeme.
-foto-
Charlottka je chovná !!! 8. 5. 2021
Naše odchovankyně Charlotta Trojan z Lomné úspěšně prošla bonitací v Žižicích u Slaného s pěkným bonitačním kódem 526 ATZ 34 A0, moc gratulujeme!!!
-foto-
Foggy a spol. 6. 4. 2021
Foggynka se svou smečkou vyhlíží jaro, páníčci pracují z domova, z chalupy v krásném prostředí, tak si smečka užívá venkovského klidu. Smečka spolu velmi dobře vychází. Foggynka smečce velí, Alvinek si maminku udobřuje, když je pokárán, zato Aggynka si z pokárání nic nedělá, je velmi temperamentní a všechny rozveseluje.
-foto-
Ikarek na výletě 20. 3. 2021
V covidové zlé době může Ikarek chodit na procházky jen v rámci obce, má štěstí, má to kousek na Horečky, je tam krásně.
-foto-
Bady Trojan z Lomné 25.8.2008 - 27.2.2021 27. 2. 2021
Velmi smutná zpráva přišla z Lomné u Jablunkova. Badíček ve věku 12 a půl roku odešel dnes ráno do psího nebe. Včera večer vše normální, procházka, jídlo, vše snědeno, voda vypitá, a tak si potom usnul. Badíček se měl moc dobře, byl všemi páníčky milován, děkujeme jim za to.
-foto-
Bady Trojan z Lomné 28. 1. 2021
Badíček je již opravdu veterán, má 12 a půl let, začínají ho sice již více zlobit nožky, přesto dělá páníčkům stále radost. Po nové medicíně se chůze a vstávání zdá se vylepšily, tak držíme palce. Badíčku drž se!!!
-foto-
Adámkova Ashlinka 15. 1. 2021
ASHLEY Bohemia dog angel je desetiletá dcera našeho Adámka. Chovatelé, naši přátelé Mirka a Jirka, nám poslali fotečky své odchovankyně, která dělá radost svým páníčkům. Je ve velmi dobré kondici, je pořád hravá, chodí na mnoho kilometrové túry, prý zdědila vitalitu po svém otci, po našem Adámkovi. Ashlinko, moc Ti přejeme, aby ti zdravíčko sloužilo ještě dlouho a dělala jsi páníčkům i chovatelům dále radost.
-foto-
Harry Trojan z Lomné 11. 1. 2021
Harry, domácím jménem Matěj, Matýsek bydlí u Karlových Varů, dělá radost všem lidem okolo, milují ho děti, milují ho všichni doma, pro svou paničku je to nejlepší pes na světě. Matýsek má rád všechny i kocoura Maikyho. Máme radost, že je tak úžasný. Děkujeme za krásné fotky.
-foto-
Dragon, Foggy, Charlotta, Charon, Cherry, Izabell, Ibar, Ikar … 10. 1. 2021
Děkujeme páníčkům našich odchovanců i bývalých odchovanců za novoroční přáníčka a fotky, všem to moc sluší ať už na sněhu, u stromečku nebo jinde. Přejeme všem přátelům a jejich mazlíčkům hodně štěstí a hlavně pevné zdraví.
-foto-
CORNELIE Trojan z Lomné 25.7.2010 – 23.10.2020 16. 11. 2020
Biančina holčička, naše pihovatá kráska Cory, odešla ve věku 10 let a 3 měsíce do psího nebíčka. Cornelka byla úžasná, krásná, přátelská a chytrá fenka. Narodila se naší Kornelce spolu s Cyrilkem jako dvojčátko. Byla temperamentní od štěněte až po veterána, pořád veselá. Měla štěstí na svou paničku, byla to její holčička, prošly spolu úspěšně výstavními kruhy, bonitací, páníčci ji dopřáli i štěňátka, Vrh E Trojanů. Odchovala 3 krásné holky a 3 kluky. Za většinou štěňátek se po čase panička Bianka rozjela podívat. Cornelka se těšila na každodenní procházku, kterou jí Bianka dopřávala, když to šlo. Měla k dispozici celou zahradu, samozřejmě ráda byla s páníčky i uvnitř v domě. Byla skalním účastníkem velikonočních i silvestrovských výšlapů na Radhošť, slavili spolu s naší Deborkou, o rok mladší setřičkou, narozeniny. Cornelku měla ráda i celá naše smečka, nejvíce se těšil Adámek, ten moc i na Biančiné pamlsky, samozřejmě i naše celá rodina ji milovala. Vždy nás poznala a radovala se ze setkání, byla jako naše. Je nám to moc líto, Bianko a Karle moc děkujeme za lásku, kterou jste jí dali a za její šťastný dlouhý život. Budeme na ni vzpomínat s vámi se všemi.
-foto-
Pozdrav z CHS Foggybear 19. 10. 2020
Milý pozdrav a krásné fotečky přišly z chovatelské stanice Foggybear. Smečku tvoří Foggynka, sestřička naší Flérinky, a její ratolesti Aggynka a Alvinek. Smečka je nadšená, že má rodinu pohromadě, páníčci Martina a Standa pracují nyní z domova, holky také prozatím nesmí do školy kvůli covidu, Fotečky z procházky po krásné krajině na chalupě jsou ve fotogalerii.
-foto-
Návštěva Ikarek 10.10.2020
V sobotu k nám přijel Jirka s Ikarem, naše smečka i my se na ně moc těšíme. Smečka loudí Jirkové pamlsky a jeden přes druhého si vynucuje pomazlení, Ikarek nejraději pročuchává holky, nejvíce maminku Flérinku, pokusy jsou i na babičku Deborku, ta se ale umí ohradit, s Justinkem je kamarád. Z Ikara je krásné velké přátelské veselé psisko.
-foto-
IZABELL Trojan z Lomné – chovná SK 4. 10. 2020
Naše odchovankyně Izabellka byla úspěšně zbonitována a zařazená do chovu na Slovensku, bydlí v Tepličce nad Váhom. Prospěla celkově skvěle s krásným bonitačním kódem 525 ANZ 55 A0 neg., povahové zkoušky zvládla na výbornou s počtem 13 bodů, rentgenové vyhodnocení DKK A/A, DLK 0/0, DM exon 1 N/N, exon 2 N/N, OCD negativní. Páníčci jsou na ni právem hrdí, založili chovatelskou stanici Bern's paw, my moc gratulujeme!!! Izabellka je opravdu krasavice. Máme také radost samozřejmě.
-foto-
Douglas Trojan z Lomné : 8.7.2011 – 21.9.2020 21. 9. 2020
Velmi smutná zpráva přišla ze Slovenska z Turzovky, ve věku 9 let odešel do psího nebíčka Douglas. Dagi byl rodinný přítel, kamarád, měl rád dětí, byl to přátelský krásný pes, který měl úžasné páníčky. Účastnili se s námi několikrát s celou rodinou i výšlapů na Radhošť, neodradila je ani sněhová kalamita, měli Dagiho moc rádi. Adélko, Jozífku a děti, moc vám děkujeme za péči a za lásku, kterou jste Dagleskovi věnovali. On vás také miloval, víme, že se měl moc dobře.
-foto-
JUSTIN – Národní výstava Ostrava Výborná 1, CAJC 13. 9. 2020
Náš Justinek absolvoval svou první výstavu. NV Ostrava byla z důvodu covidu 19 přeložena z dubna na září a to z Ostravy do Brna s vyloučením veřejnosti. Justinek byl nejmladší z BSP, nezlobil, zuby ukázal, polskému rozhodčímu se líbil, získal ocenění V1, CAJC.
-foto-
Charlotta – Klubová výstava a Krajský vítěz 11. 9. 2020
Charlottka si vedla moc dobře na Klubové výstavě v Jedovnicích, získala od přísné rozhodčí ve třídě otevřené známku Velmi dobrá a z 26 fen se umístila na pěkném 5. místě. Když se rozhodovalo o 4. a 5. místě, tak to Charlottku přestalo bavit a zajímala se o kde co, jen vystavování v tom nebylo, ale i tak super, gratulujeme. Před klubovou výstavou 30. srpna se zúčastnila Brněnské krajské výstavy psů v areálu kynologického klubu ZETOR Brno, kde získala známku Výborná 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz. Moc to Charlottce a páníčkům sluší viz foto.
-foto-
Charlotta Trojan z Lomné : DKK A/A, DLK 0/0 !!! 4. 8. 2020
Skvělá zpráva přišla z Ostopovic u Brna, Charlottka má ve svých téměř 4 letech loketní i kyčelní klouby bez dysplazie, vyhodnocení rentgenů prováděl pan MVDr. Snášil, CSc.. Moc děkujeme páníčkům za zprávu a fotečky naší krasavice Charlottky. Hodně dalších úspěchů přejeme.
-foto-
Narozeniny srpen 2020: Cornelie 10 let, Debora 9 let a Justin 1 rok 1. 8. 2020
Velká gratulace ke krásným kulatinám Deborčiné sestřičce Cornelii Trojan z Lomné. Zdá se to nedávno, ale 25.srpna uběhlo již 10 let u Cornelky a 8.srpna 9 let u Deborky, co se holky narodily naší milované fence zakladatelce Cornelii Dolmar z Alkazaru. Narozeniny slavily holky společně. Přejeme jim a jejim žijícím sourozencům Douglaskovi, Dakarkovi a Dragonkovi hlavně pevné zdraví a aby se dožili nejméně tolika roků, kolik měl jejich úžasný otec Edmont Bersaltyna, který zemřel ve 12,5 letech. Cyrilkovi a Doloresce posíláme pohlazení do psího nebíčka. Všechno nejlepší přejeme také našemu nejmladšímu Justinkovi a jeho sestřičce Jessice, kteří 30. srpna oslavili svůj první rok života.
-foto-
Vrh I - 2 roky 9. 6. 2020
Všechno nejlepší, hlavně zdravíčko přejeme Izabelce, Baryčkovi (Ibar), Ikarkovi a Ismontkovi k jejich 2. narozeninám, ať dělají dál páníčkům jenom radost. Z Izabelky je krásná slečna, je úspěšná i ve výstavních kruzích, na klubové výstavě obsadila krásné 3. místo. Baryček je velmi pěkný statný pes, velký mazel, chytrý, umí hodně povelů, ale když na procházce najde nějaké zbytky po myslivcích, tak se svým úlovkem peláší až domů, dělá že neslyší svou paničku, které nezbyde nic jiného než mu být v patách. Z Ikarka je taky velký fešák, vzhledem k tomu, že bydlí nedaleko, se můžeme vidět častěji. Ikarek je miláček, moc nás jeho návštěva vždy potěší, je to veselé krásné psisko, má rád naše holky, ale i s Justinkem jsou kamarádi. Naše smečka je z příjezdu hlavně páníčka nadšená, vítají ho jeden přes druhého, vědí, že se určitě najde v kapse nějaký ten pamlsek a že dojde i na mazlení. Všem děkujeme za zaslané foto, něco jsme vyfotili i u nás na zahradě s Ikarem.
-foto-
DOLORES Trojan z Lomné - 8.7.2011 – 12.05.2020 12. 5. 2020
Velmi smutná zpráva přišla od našich přátel ze Zdounek u Kroměříže, Deborčina sestřička Dolores, domácím jménem Dorotka, zemřela po krátké těžké nemoci ve věku nedožitých 9 let. Dorotka byla úžasná, chytrá, temperamentní chovná fenka, odchovala 2 vrhy G a H Trojanů z Lomné, celkem 11 nádherných štěňátek. Měli jsme ji moc rádi, páníčci ji moc a moc milovali, byla vedoucí své smečky, chybí také své dceři Gettynce a malé Jessice, dceři naší Fannynky. Je nám to moc líto. Moc děkujeme Miladko a Lojzíku za lásku, kterou jste jí dali, za čas který jste jí věnovali, za uchovnění, příkladnou starost o její štěňátka. Zbožňovala vás oba, nemohla být v lepších rukou. Ani my na ni nikdy nezapomeneme.
-foto-
Velikonoce 13. 4. 2020
Tentokrát se nemohl konat kvůli koronaviru výšlap na Radhošť, museli jsme zůstat doma. Potěšili nás ale přáníčka od majitelů našich odchovanců, někteří poslali i nové fotečky. Badíček, dnes již 11 a půl letý krásný dědoušek z Lomné u Jablunkova, se pochlubil svým novým gaučem, ze kterého je nadšený. Máme stejně jako jeho páníčci velkou radost a držíme pěsti, aby mu zdraví vydrželo co nejdéle. Úplně nové fotečky z Brna poslali páníčci Cherrynky, ze které je již krásná mohutná dáma, přátelská a sebejistá fenka, která páníčkům dělá jen radost. Samozřejmě nás potěšilo foto a přáníčko Cherrynčiného bratříčka, fešáka Charonka, také z Brna. Děkujeme všem co si na nás v této nelehké době vzpomněli nebo nám na naše přání odpověděli.
-foto-
Smečka na zahradě 28. 3. 2020
Nyní z důvodu pandemie nikam nechodíme, tak jsme udělali pár fotek u nás na zahradě. Justinek si moc rád hraje s babičkou Deborkou, rádi se mají i s tetou Flerinkou, ta ale s ním nemá tak velkou trpělivost. Deborka plně nahradila Justinkovi jeho mámu, nám ale naše Fanny pořád moc chybí, no a o Adámkovi ani nemluvě.
-foto-
Ikar s páníčkem 15. 2. 2020
Páníček Jirka s Ikarem se u nás zastavil z procházky, pochlubit se Ikarkovými salašnickými schopnostmi. Na procházce široko daleko nikde nikdo, tak mohl běhat na volno, jak se ale po chvíli ukázalo, široko daleko stádo krav. Ikar jako hluchá ohnivá čára běžel sehnat ty neposlušné krávy dohromady. Naštěstí vše dopadlo dobře, krávy Ikarek statečně sehnal dohromady bez úrazu na obou stranách. Páníčkovi se nakonec podařilo vyřvanými hlasivkami nezbedu přivolat, pochvaly se však Ikarkovi nedostalo a na volno ten den mohl běhat akorát tak u nás a na jejich zahradě.
-foto-
Justinek na procházce 15. 2. 2020
Vyrazili jsme tentokrát na procházku bez holek jen s půlročním Justinkem, abychom s ním pocvičili poslušnost, přivolání, běhání dokola a ukazování zubů. Justin je učenlivý, hodný, netáhne, vypadá to, že bude kliďas asi po babičce Deborce. Když jsme se blížili na zpáteční cestě k domovu a uslyšel srdceryvné vytí Debory a Fleur, překvapených že ony nikam nešly, už se nedíval ani vpravo ani vlevo a utíkal za svými milovanými holkami.
-foto-
Ikarek u nás 1. 2. 2020
Potěšit nás přišli Jirka a Jaruška s Ikarkem. Z Ikara roste velký fešák, je velmi přátelský i ke smečce, tak trochu divočák, spíše tak trochu dost. Až časem zvolní temperament, na čemž páníčci poctivě pracují, možná bude moci i na procházku mezi lidi. Dělám si srandu, ne možná, určitě.
-foto-
ADAM Trojan z Lomné 8.9.2007 – 31.12.2019 3. 1. 2020
Ve věku 12 let a necelých 4 měsíců nás navždy opustil náš člen rodiny, skvělý parťák a kamarád, náš Adámek. Moc jsme ho milovali a on nás. Pro svou veselou, temperamentní povahu si snad získal každého příchozího, byl ve smečce nepřehlédnutelný, svými vychytralými kousky dokázal rozesmát třeba celou čekárnu na veterině, i když zrovna veterináře potřeboval v životě jen na nějaké drobnosti a očkování. Žádná návštěva s piškotky neměla kapsu dost hlubokou. Úspěšně prošel výstavami i bonitací, které pro svůj temperament rád neměl, ale chtěl nám asi udělat radost. Nasmáli jsme se u krytí, když za ním přijela Mendinka z Prahy, jeho „fíkanému“ úspěšnému přemlouvání. Narodil se jako naše první a jediné štěňátko vrhu A, přesto ho už v porodní bedně bylo plno. V 9. týdnu věku, kdy už mu fenka nechtěla dávat mlíčko, se mu dařilo ji přelstít a přece jen si cucnout, ne méně mazaná však byla i ona, o futra dveří se svého synáčka při běhu přece jen střepala. Po své mamince, úžasné fence zakladatelce Cornelii Dolmar z Alkazaru zdědil svou příjemnou rošťáckou povahu a po svém otci, vynikajícímu plemeníku CH. a Vet.Ch. Badymu Vislavské údolie zdraví a dlouhověkost, stejně jako většina Adámkových sourozenců, našich odchovanců z vrhu B. Synem Badyho byl např. i otec našich vrhů C a D, Edmont Bersaltyna, který se dožil 12,5 let. Děkujeme majiteli Badíčka, našemu příteli, Jarkovi Banszelovi, který nám tehdy umožnil krytí naší rošťandy, která byla z Badyho k našemu úžasu zcela nadšená. Kromě posledního roku byl Adámek už od mala pravidelným účastníkem výšlapů na Radhošť, byl pořád s námi. Měl rád všechna štěňátka narozená v naší stanici, byl vždy na stráži a mazlil se s nimi snad více než jejich matky. Vychovával od malinka Deborku, oblíbil si i nyní malého Justinka. Celý svůj život nám dělal jenom radost. Narodil se lehce a umřel tiše, klidně bez zjevných bolestí. Nikdy na Tebe Adámku nezapomeneme!
-foto-
Vánoční pozdravy 31. 12. 2019
Dostali jsme hodně milých vánočních pozdravů od páníčků našich odchovanců i bývalých a od našich „salašnických“ přátel. Moc děkujeme za přáníčka, zprávy a fotečky. Velkou radost máme ze zprávy z Děčína, Barny z vrhu B ve svých 11,5 letech je zdravý a stále vitální pes, paníčci jsou moc rádi, že ho mají. Ibar (Baryček) z Huslenek u Vsetína se plně zotavil po klíšťové encefalitidě, je to zase veselý fešák. Radost nám udělaly fotečky Cherrynky a Charonka z Brna, Foggynky a jejich štěňátek z dovolené v Jeseníkách, Ikarka z Frenštátu, ten nás přišel potěšit i osobně, Hirrouška a dalších. Forestek (Bernie) prodělal před Vánoci torzi žaludku, u operace mu museli vzít slezinu, nyní již chodí na krátké procházky a je veselý, moc moc držíme palce, aby se zcela uzdravil. Všem přejeme do nového roku všechno nejlepší, hodně štěstí a hlavně zdraví.
-foto / video-
Elisabeth Trojan z Lomné 19.7.2014 - 8.11.2019 12. 11. 2019
Velmi smutná zpráva přišla z Dolního Benešova, Betynka, krásná, milá, chovná fenka zemřela na akutní selhání ledvin. Měla úžasné páníčky, měli ji moc rádi. Elisabeth se narodila pod záštitou naší stanice naší odchovankyni Cornelii Trojan z Lomné, která má 9,5 let a musíme zaklepat, stále se těší dobrému zdraví, otcem byl ICH. Collin Colton Bermondo Bohemia (9let). Byla stálým účastníkem výšlapů na Radhošť, naposledy byli s námi na Velikonoční neděli 2019, kde ještě nic nenasvědčovalo, že by byla nemocná. Byla s námi na bonitaci společně s naší Fannynkou a Flérinkou. Je nám to i majitelce Cornelky Biance moc líto, děkujeme páníčkům Betynky za to, že ji milovali, za čas, který jí věnovali.
-foto-
Charlotta – Krajská výstava Kelč – Výborná 1 29. 10. 2019
V neděli k nám z Brna přijeli páníčci se Charlottkou, ukázat nám tu naši krasavici a pomazlit se s maminkou Deborkou a celou smečkou. V pondělí se zúčastnili Krajské výstavy psů v Kelči, to je od nás jen cca 30 km, jeli jsme se tedy na ně podívat. Charlottka si vedla dobře, od rozhodčího pana Václavíka získala ocenění Výborná 1. Děkujeme páníčkům za milou návštěvu, budeme se těšit na další setkání.
-foto-
Loučení s Jessicou 8. 10. 2019
Štěňátka mají dnes 10 týdnů. Pro Jessicu si přijeli v neděli její noví páníčci, aby posílila smečku TROJANŮ Dolores a Getty ve Zdounkách u Kroměříže. Je v těch nejlepších rukou, přejeme jí hodně štěstí, hlavně aby byla zdravá a dělala páníčkům jenom samou radost. Justinkovi první noc moc chyběla, ale již se sžívá venku se smečkou, Flérinka si s ním hraje nejvíce, Deborka je jeho ochránce, Adámek taky proti Justonkovi nic nemá, tak snad všechno bude v pořádku.
-foto-
Jessica, Justin a Ikar 28. 9. 2019
Na návštěvu přijeli páníčci s Ikarem, synem naší Flérinky. Ikarek byl štěňátky nadšený, hrál si s nimi a mazlil, tentokrát jeho maminka Fleur, babička Debora a Adámek byli až na dalším místě jeho pozornosti. Děkujeme za milou návštěvu.
-foto-
Vrh J – 8 týdnů 25. 9. 2019
Udělali jsme pár fotek štěňátek, jsou to neposedy, ale něco se povedlo.
-foto-
Vrh J – 7 týdnů 21. 9. 2019
V pátek proběhla kontrola vrhu, Jessica i Justin se paní poradkyni vrhu moc líbili, obě štěňata jsou standardní bez vad. Štěňátka měla z kontroly také radost, Justinek vrtěl přátelsky ocáskem, do oka mu padl manžel paní poradkyně. V sobotu se štěňátka a smečka radovala z návštěvy Bianky. Nás návštěva samozřejmě taky potěšila.
-foto-
Vrh J – 6 týdnů 15. 9. 2019
Jessica i Justinek jsou i bez maminky veselá štěňátka, když nespinkají, tak spolu pořád dovádějí, chutnají jim granulky s masem, jsou moc roztomilí. Máme z nich radost. Justinka si necháme, sice nám Fannynku nemůže nahradit, bude nám ji ale stále připomínat.
-foto-
Izabell Trojan z Lomné 13. 9. 2019
Izabelka je naprosto úžasná roční slečna, která snad dovede úplně všechno, samozřejmě za pamlsek. Páníčci ze Žiliny nám poslali video jaká chytrá ta naše holčička je. Asi největší zásluhu na jejím výcviku má syn paničky. Izabelce přibyla malá krásná panička Kristínka, kterou hned z porodnice očuchala a lehla si vedle ní, budou určitě kamarádky.
-foto-
-video-
Adámek – 12 let 8. 9. 2019
Ať žije Adámek!!! Naše zlatíčko, náš kluk oslavil již 12. narozeniny. Špatně už chodí, ale jinak je ještě šikula, raději obejde méně schůdná místa, chutná mu, kouše granulky téměř stejně rychle jako Deborka s Flérinkou, o všechno se ještě zajímá. Adámku vydrž!!!
-foto-
Vrh J – 5 týdnů - Návštěva 8. 9. 2019
Štěňátka měla vzácnou návštěvu a hned dvojí. Přijeli se s nimi pomazlit naši přátelé z Kroměříže, kteří mají naši Dolores s dcerou Getty, a páníčci otce štěňátek, kterým je fešák Oskar Codeli Girls. Oskarek se svou smečkou zůstal raději v karavanu, štěňátka ještě nejsou očkovaná. Smečka nás pozdravila z okna karavanu a že jim to slušelo.
-foto-
Vrh J – 1 měsíc 30. 8. 2019
Jessice a Justinkovi chybí maminka, ještě že mají jeden druhého a nás a zbytek smečky.
-foto-
Fannynka nám zemřela 28. 8. 2019
Fannynka, ta nejhodnější maminka, náš miláček, naše kamarádka a členka rodiny zemřela po třídenním prudkém zánětlivém onemocnění. Jsme z toho v šoku, moc jsme ji milovali, byla výjimečně chytrá, hodná, prostě skvělá. Moc nám bude chybět, v našich srdcích zůstane navždy. Je tady bez ní neuvěřitelně prázdno a smutno. Štěňátka vyhlížejí svou maminku a ta nepřichází. Chybět bude i smečce, hlavně své sestřičce Fleur.
-foto-
Charlotta Trojan z Lomné – Interdog Bohemia 26. 8. 2019
Charlottka byla na své první výstavě a to hned na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi, životní premiéra to byla i pro páníčka. Od rozhodčího Kuplyauskase Eugenyho z Ruska obdrželi známku velmi dobrá ve třídě otevřené v počtu asi 16 fen. V kruhu běžela pěkně, zvládli i pěkný postoj, zuby musel ukazovat páníček a prohmatávání se jí také moc nelíbilo, jinak byla klidná a v pohodě. Gratulujeme. Páníček už ví na čem ještě popracovat v předvedení, jste ale i tak moc šikovní. Charlottka je moc pěkná fenka.
-foto-
Vrh J - 3 týdny 20. 8. 2019
Porostli jsme, jsme krásnější a krásnější, začínáme maminku kousat, neboť nám rostou zoubky. Maminka je ale trpělivá, prozatím ji páníčci nemusí do bedny nahánět.
-foto-
Vrh J – 2 týdny 14. 8. 2019
Štěňátkům se otevírají očička, černají čumáčky, už slyší a začínají si spolu hrát. Včera jsme je poprvé odčervili, pastička jim chutnala. Jací jsme už velcí psi se můžete podívat ve fotogalerii.
-foto-
Vrh J – 1 týden 6. 8. 2019
Štěňátka mají odstraněny paspárky, zdvojnásobili svou porodní váhu, mají se čile k světu. Holčička dostala jméno Jessica, domácím jménem bude Sula, je zadaná, kluk se jmenuje Justin a je volný. Případní zájemci mohou volat na tel. čísla nebo psát na e-mail, uvedené v kontaktech.
-foto-
Máme štěňátka dvojčátka – vrh J 30. 7. 2019
Fannynka je maminkou, má dvě krásná štěňátka, holčičku a chlapečka. Čekala celkem 3 štěňátka, jeden kluk bohužel porod nepřežil. Fannynka se o štěňátka velmi vzorně stará, je moc šikovná mamina. Přejeme jim do života vše nejlepší. První fotky jsou ve fotogalerii.
-foto-
CORNELIE Trojan z Lomné - 9 let 25. 7. 2019
Vydali jsme se navštívit naše přátele Bianku a Karla, vzali jsme s sebou Deborku za její o rok starší sestřičkou Cory, která slaví již deváté narozeniny. Přejeme naší pihovaté krásce z Frenštátu pod Radhoštěm hlavně hodně zdraví do dalších let. Návštěvu jsme si my i holky pěkně užili, bylo zrovna po krátkém dešti, alespoň trochu se příjemně ochladilo. Jaké je Cornelka zlatíčko se můžete podívat ve fotogalerii.
-foto-
Charon Trojan z Lomné - CHOVNÝ PES ! 8. 7. 2019
Blahopřejeme Charonkovi k uchovnění. Je to velmi chytrý, přátelský a temperamentní pes. Úspěšně složil zkoušky ZZO a ZOP, vyšetření kloubů DKK 1/0, DLK 0/0. Přidali jsme pro něho na stránky záložku „Charon Trojan z Lomné“, kde jsou uvedeny bližší informace, kontakt na majitele a hlavně dlouhověký rodokmen předků. Jaký je to fešák se můžete přesvědčit ve fotogalerii.
-foto-
Vrh D – 8 let 8. 7. 2019
Všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví do dalších let přejeme k dnešním již veteránským narozeninám naší Deborce, sestřičce Dolores a bratříčkům Douglaskovi, Dragonkovi a Dakarkovi.
-foto-
Čekáme štěňátka !!! 2. 7. 2019
Sonografické vyšetření potvrdilo březost naší Fanny, veterinář viděl pouze 1 štěňátko, jestli jich nebude víc bude jasné na konci července. Hlavně si přejeme, aby vše dobře dopadlo. Děkujeme všem co nám drží palce.
-rodokmen předpokládaného vrhu J-
Vrh I –Izabell, Ibar, Ikar Ismont – 1 rok 9. 6. 2019
Naši nejmenší už jsou velcí psi, mají své první narozeniny. Izabelce, Baryčkovi, Ikarkovi a Isíkovi přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí a hlavně zdraví. Ikarek se přišel v pátek ukázat jaký už je velký krásný pes a zařádit si s naší smečkou. Maminka Flérinka zrovna dohárávala, tak byla pro něho nejzajímavější, je ale kámoš i s tetou Fannynkou, babičkou Deborkou, i s Adámkem. Trochu obavu měl z Deborčiného chomoutu, ta si ho vysloužila za roškrábání si drobné oděrky na hlavě. Děkujeme páníčkům z Frenštátu za milou návštěvu, která je zdokumentována ve fotogalerii. Moc děkujeme za zprávu a fotky Baryčka z Huslenek u Vsetína. Ibar je velký fešák, chytrák klidnější povahy, skvělý zahradník, co panička nasadí, on vysadí, má ale i lovecké úspěchy, krtek mu už do zahradničení nebude fušovat. Moc pěkný a chytrý kluk je taky Isík. Izabelka dostala k narozeninám dort, hned po vyfocení ho slupla jako nic. Je velmi učenlivá, za pamlsek udělá skoro všechno, svými kousky rozveseluje celou rodinu. Je úspěšná také ve výstavních kruzích.
-foto-
Krytí: FANNY Trojan z Lomné a OSKAR Codeli Girls 27. 5. 2019
V neděli a v pondělí jsme jeli s Fannynkou za Oskarem, krásným psem s dlouhověkým rodokmenem, otcem našeho vrhu I, do Milíkova. Krytí proběhlo v pohodě, jestli všechno dobře dopadne, budeme se těšit na štěňátka na konci července.
-odkaz-
Klubová výstava v Zárybničné Lhotě 25. 5. 2019
Ve třídě otevřené soutěžil CHARON Trojan z Lomné, od přísného anglického rozhodčího dostal známku Velmi dobrý a odnesl si krásný posudek, gratulujeme. Ve veteránech se předvedl jeho otec Bagattino Bacio Amber Bohemia (Edýsek), získal známku Výborný 2, jsme na našeho taťku vrhu F a CH a dědečka vrhu I velmi pyšní, gratulujeme páníčkovi Lukášovi do Davle a chovatelům do CHS Amber Bohemia.
-foto-
Cherry na cvičáku 22. 5. 2019
Cherry je moc roztomilá, přátelská a chytrá fenka. Bydlí v Brně, kde chodí na cvičák i na pivo. Výcvik ji moc nebaví, už všechno umí, jak je vidět z fotek. Děkujeme páníčkům za veselé fotečky naší krasavice.
-foto-
Velikonoce 23. 4. 2019
V neděli o Velikonocích jsme byli jako každým rokem na srazu na Pustevnách. Bylo krásné počasí, vzali jsme naše holky Deboru, Fanny a Fleur. Adámek taky chtěl obojek a vodítko, ale už našeho dědečka 11,5 letého bolí nožky, tak zůstal hlídat sám doma. Jako další Trojan přijela Elisabeth s paničkama z Dolního Benešova. Bylo moc fajn. Páníčci Douglase poslali fotky svého miláčka z Turzovky, je to moc šikovný bratříček naší Deborky. Bratříček našich Fanny a Fleur, fešák Forest z Krmelína se na fotce pyšní dokonce kožíškem z kosmetického salonu. Nejmladší Ikar z Frenštátu se pustil do zahradnických prací, když je to jaro. V pondělí jsme vzali naše fenky na 5 km procházku po okolí s vnučkou Anežkou v kočárku.
-foto-
Ikarek u nás na návštěvě 3. 3. 2019
V neděli nás navštívili páníčci s Ikárkem, má 9 měsíců, je to moc pěkný a milý čipera. Potěšil a rozdováděl svým temperamentem celou naši smečku, hlavně maminku Flérinku. Velkou radost z návštěvy projevovala Ikarkova babička Deborka, která si s Ikarkem taky hrála, ale hlavně si vynucovala hlazení a drbání od jeho páníčků. Fannynka s Adámkem se soustředili hlavně na rozdávání piškotků.
-foto-
Vrh F má 4 roky 24. 2. 2019
Gratulujeme Foggynce, Fannynce, Flerince a Forestkovi, přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví ke 4. narozeninám. Foggynka dostala od páníčků suprový dort, se kterým se podělila se svými potomky Aggynkou a Alvinkem. Všichni tři vydrželi pěkně čekat na rozdělení dortu viz foto.
-foto-
Foggynčina smečka na sněhu 10. 2. 2019
Naše odchovankyně Foggy je zakladatelkou CHS FOGGYBEAR, páníčci si loni z vrhu A nechali dvě štěňátka, Alvinka a Aggynku. Jako všichni berňáčci milují sníh. Na krásnou šťastnou smečku se můžete podívat ve fotogalerii. Stando, fotky jako vždy nádherné, díky moc, udělaly nám radost.
-foto-
Honey -canisterapeutické zkoušky 7. 1. 2019
Musíme se pochlubit Haničkou, jako vůbec první Trojan Honey z Ostravy - Kunčiček úspěšně prošla povahovými testy canisterapeutického psa a získala jako dvouletá v dubnu 2018 Osvědčení. Vytvořili tak s její paničkou oficiálně canisterapeutický tým, blahopřejeme! Honey je stále veselá a má dobrou náladu, má se moc dobře.
-foto-
Malý páníček je na světě 5. 1. 2019
Jmenuji se Anežka a budu mít ráda pejsky.
-foto-
Vánoční a novoroční přání 1. 1. 2019
Obdrželi jsme mnoho vánočních a novoročních přání a zpráv od přátel, od páníčků našich odchovanců, někteří poslali fotky našich miláčků, všichni nám udělali velkou radost. Jsme moc rádi, že 10,5 letí veteráni Barny z Děčína a Bady z Lomné u Jablunkova jsou ve výborné kondici, čiperná stále je 8,5 letá Cornelie z Frenštátu. Bratříček naší Deborky – Dragonek z Prahy je moc šikovný, u focení sice nepostojí a povel sedni prý nemá rád, ale na fotkách mu to při něm moc sluší. Páníčci Dolores a její dcery Getty za námi přijeli z Kroměříže, přivezli moc dobrot. Pěkné fotečky nebo přáníčko poslali naši nejmenší Ibar z Huslenek, Izabell z Žiliny, Ikar z Frenštátu, Ismont z Velké Polomi, bratříček našich holek Forest z Krmelína a sestřička Foggy z Prahy se svými štěňaty Aggynkou a Alvinkem, bráška Charon z Veverských Knínic. Moc pěkné fotky poslal Harry (Matěj) z Karlových Varů, ten loni bohužel onemocněl boreliózou, je snad z nejhoršího venku, stále ještě s pozůstatky nemoci bojuje, věříme spolu s paničkou, že se úplně uzdraví, je moc šikovný a velký bojovník, držíme palce. Děkujeme za přání také Chelsey z Kostelce na Hané, Cherry z Brna, Honey z Ostravy – Kunčiček, majitelům našich ženichů, chovatelce paní Veřmiřovské, od které jsme měli naši zakladatelku našeho chovu Kornelku, našim přátelům z Prahy Mirce a Jirkovi s Adámkovou dcerou Aničkou a dalším. Všem přejeme v novém roce hodně chovatelských úspěchů, spokojenosti, dobrou náladu a hlavně pevné zdraví.
-foto-